Publikace

V návaznosti na pravidelnou konferenci Naše společná přítomnost vycházejí publikace s širokou tematikou vztahu lidí a životního prostředí z pohledu různých společenských věd. Jedná se o recenzované články nebo knižní kapitoly vycházejících z konferenčních příspěvků nebo sepsaných při její příležitosti.

Kniha Kyber a eko: digitální technologie v environmentálních souvislostech editorky Zdenky Sokolíčkové navazující na konferenci z roku 2018 již vyšla.

Na konci roku 2015 bylo v časopise The Journal of Culture 4 (2) publikováno několik článků volně navazujících na příspěvky z konferenci z roku 2015. Obsah je k nahlédnutí zde. Přečíst si můžete článek Thomase H. Eriksena Role antropologie v přehřívajícím se světě a zamyšlení Václava Bělohradského Antinomie našeho věku. V tomtéž čísle časopisu také vyšla zpráva shrnující dosavadní historii konference Naše společná přítomnost, k přečtení zde.

Česky psaná kolektivní monografie Ekonomika v souvislostech volně navazující na konferenci z roku 2014 vyšla v září 2015. Objednat si ji můžete v e-shopu FF UK jako tištěnou knihu, e-book a nebo je možné jednotlivé kapitoly stáhnout zde v nižším rozlišení.

Anglická monografie s názvem Current Challenges of Central Europe: Society and Environment navazující na konferenci z roku 2013 vyšla na konci roku 2014. Tištěnou knihu si můžete zakoupit v e-shopu FF UK. Jednotlivé kapitoly v nižším rozlišení lze stáhnout zde. E-book lze zakoupit též v e-shopu FF UK.

Druhé monotematické číslo Acta Universitatis Carolinae, opět řada Philosophica et Historica 2/2013 – Studia Sociologica XIX – Naše společná přítomnost II navazující na první ročník konference v roce 2011 vyšlo v roce 2014. Obsah a úvod nalezente zde, anglické summaries článků si můžete přečíst zde. Časopis si můžete zakoupit v knihkupectví Karolinum nebo v e-shopu FF UK. Všechny články jsou dostupné online zde.

Po konferenci v roce 2012 byly vydány v témže roce dvě publikace. Anglicky psané monotematické číslo časopisu Journal of Landscape Ecology 5 (2) si můžete přečíst zde. Českou monografii Měnící se společnost? si můžete objednat v e-shopu FF UK, anotace jednotlivých kapitol jsou k nalezení zde.

Na první ročník konference v roce 2011 navázalo v následujícím roce první monotematické číslo časopisu Acta Universitatis Carolinae, řada Philosophica et Historica 1/2009 – Studia Sociologica XIV – Naše společná přítomnost I. Obsah a úvod je zde, anglické summaries českých článků pak zde. Časopis můžete zakoupit v knihkupectví Karolinum nebo v e-shopu FF UK.

 

 

Comments are closed.