Naše společná přítomnost 2019

Devátý ročník konference Naše společná přítomnost s podtitulem Odpovědná spotřeba: Co (z)může jednotlivec a co (ne)může stát proběhl v Praze 24. a 25. dubna 2019. Hlavnímu konferenčnímu programu ve čtvrtek 25. v budově Univerzity Karlovy v Celetné 20, předcházel opolední doprovodný program ve středu 24. v Kampusu Hybernská.

Letos se zúčastnilo přes 100 aktérů! Děkujeme všem přednášejícím, divákům, diskutujícím, vystavujícím, workshopům a spoluorganizátorům za výbronou a podnětnou atmosféru.

Pozvánka (plakát) na konferenci je ke stažení zde, program středeční i čtvrteční části konference zde. Abstrakty příspěvků si si můžete stáhnout zde nebo prohlédnout online zde. Fotky z konference a konferenční prezentace jsou zde. Tisková zpráva se shrnutím konference je zde. Delší zprávu o dění na konferenci z pera Miloslava Lapky si můžete přečíst v Sociologickém časopise zde a nejdelší verzi se zamyšlením o kontextu konference od téhož autora zde.

Program středečního odpoledne v Hybernské s workshopy a diskusemi naleznete také na Facebooku, stejně jako akutality ke čtvrteční konferenci nebo post-konferenční diskuze.

Akci spolupořádali Filozofická fakulta a Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy, Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové a Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd ČR.

Comments are closed.